Fast UK Dispatch | Free Delivery Over £150 | Free Samples Available for Customers
| Feature | Details |
|---|---|
| Capacity | 480ml |
| Colour | Clear |
| Weight (Individual) | 9g |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Dimensions (Top) | 125 × 93mm |
| Height | 65mm |
| Freezer Safe | Yes (–20°C) |
| Microwaveable | Yes |
| Oven Safe | No |
Recyclable, microwaveable, 100% leak proof
Suitable for hot or cold products
Made from BPA free Polypropylene
We use cookies to improve your experience and analyse site traffic. You can accept or manage your preferences at any time.